Biuro skrojone na miarę

Jeśli chcesz żeby Twoi Klienci pokochali twoje Produkty spraw, aby pracownicy polubili Twoja Firmę

Przestrzeń biurowa, która jest zaplanowana w dobry sposób wzmacnia zaangażowanie i efektywność pracowników. Najważniejszy staje się układ funkcjonalny biura, podział na strefy a także jego estetyka.

KIEDYŚ

Wiele spośród polskich biur oparte jest na schematach projektowych pochodzących z lat 80tych. Kiedy to, przestrzeń biurowa projektowana była w sposób powtarzalny, następowała silna hierarchizacja stanowisk pracy. Ograniczona komunikacja między pracownikami, a także brak wzmacniania procesu projektowego poprzez nowe technologie – wszystkie te czynniki niewątpliwie wpływały na mniejsza efektywność pracownika. Biuro projektowane w taki sposób nie nadąża za szybko zmieniającymi się oczekiwaniami i potrzebami klientów. Sztywne ramy pracy a także brak perspektyw rozwoju wpływają na rotację pracowników w firmie i ogólne niezadowolenie.

DZIŚ

Dobry projekt biura to przede wszystkie ograniczenie kosztów dla przedsiębiorcy, a także wzrost zadowolenia pracowników. Mają oni chęć pozostania w danej firmie i wiążą się z nią na długie lata.

Dostęp do technologii oraz zaplanowanie przestrzeni do spotkań w przestrzeni biura ogranicza koszty związane z delegacjami. Przestrzenie open space wpływają na samokontrolę i uważność. Dodatkowo praca zespołowa wpływa na kooperację grup oraz pozwala szybciej ukończyć projekt. Grupa pracująca wspólnie jest zorientowana na cel. Pomocą dla osiągnięcia danego planu stają się sale konferencyjne przeznaczone do wewnętrznych spotkań zespołu, wyznaczają one kierunki pracy nad projektem.

W całym projekcie ważne jest jednoczesne wykorzystanie różnych kompetencji pracowników, daje to efekt synergii w przestrzeni. Kolejnym pozytywnym czynnikiem w projektowaniu wspólnych stanowisk pracy jest możliwość szybkiego przekazywania wiedzy i nauki.

JUTRO

Niezwykle wartościowym dla biura stają się biura elastyczne, dostosowane do potrzeb pracowników i ich czynności w pracy. Biuro przyszłości potrzebuje przestrzeni kreatywnych, które stymulują do rozwoju nowych idei. Pokoje kreatywne, w których powstają odważne pomysły to nadzieja na rozwój i pozytywne zmiany  w społeczeństwie!