Agile Workspace strategy

PROGRAM STRATEGII MIEJSCA PRACY

Aranżacja nowego biura to szansa dla firmy, możliwość poprawy wydajności, ulepszenia procesów biznesowych oraz zwiększenie zaangażowania pracowników.

Odpowiedni program strategii miejsca pracy i analiza środowiska wpływa na poprawę efektywności pracowników firmy. A zaangażowany pracownik osiąga niesamowite efekty.

Strategia miejsca pracy uwzględnia cele biznesowe organizacji. Podchodząc do analizy w danej firmie, bierzemy pod uwagę plany rozwoju firmy – obecne, jak i cele na przyszłość. Kluczowym jest przeanalizowanie powiązań między środowiskiem pracy, wykorzystywaną w pracy technologią oraz kulturą organizacji.

DZIELENIE SIĘ WIEDZĄ JAKO KLUCZ DO SUKCESU

W każdej – niezależnie od wielkości – firmie najważniejszymi wartościami jest współpraca oraz dzielenie się wiedzą. Przedsiębiorca nie zbuduje rozpoznawalnej marki bez zespołu zaangażowanych, kompetentnych, kreatywnych pracowników.

ZWINNE METODY PRACY

Odpowiedzią na wysokie wymagania pracodawcy oraz chęć rozwoju pracowników jest praca w systemie AGILE. Daje ona wiele możliwości zarówno pracodawcy jak i pracownikom.  Opiera się ona na kreatywności oraz zespołowości. W pracy AGILE człowiek znajduje się na pierwszym miejscu, najważniejsza jest ciągła wymiana pomysłów, koncepcji oraz wiedzy. Dzięki temu, pracownicy czują się docenieni, a także mają możliwość rozwoju kompetencji, poszerzenia wiedzy. AGILE to także współpraca z klientami na każdym etapie powstawiania projektu, dzięki temu produkt jest idealnie dopasowany do potrzeb klienta.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe założenia przestrzeń biurowa powinna być dostosowana do dynamiki pracy, do jej zmienności. Powierzchnia biura powinna być podzielona na strefy, być elastyczna i działać stymulująco na pracowników. Musi być dostosowana zarówno dla pracy indywidualnej jak i zespołowej, do pracy kreatywnej i analitycznej.

PRACA W SYSTEMIE AGILE to z pewnością odpowiedź na dzisiejsze czasy.