New Normal vs Office Design

Światowa pandemia zdecydowanie wpłynęła na dynamikę zmian w pracy większości społeczeństwa. Wiele osób zastanawia się obecnie jak będą wyglądały biura przyszłości. Czy pandemia sprzyja rozwojowi, czy też niszczy sprawdzone już sposoby pracy?

Spójrzmy inaczej na sytuację. Kto z nas spodziewałby się jeszcze kilka lat temu, że doświadczymy globalnej pandemii? Choroby z którą ciężko poradzić sobie naukowcom, lekarzom i rządom tego świata. A jednak wszystko jest możliwe. Przyszło nam żyć w nowej rzeczywistości. Każda zmiana – choćby wydawała się nam krzywdząca, dobrze wykorzystana i postrzegana w odpowiedni sposób może przynieść korzyści.

ZMIANA POSTRZEGANIA BIURA

W ostatnim czasie wielu z nas pracowało w trybie pracy zdalnej, odkryliśmy pewne zalety. Mocno uwydatniła się także rola biura jako miejsca interakcji i kontaktu między ludźmi,  jako przestrzeni kreatywnej.

Pracując długotrwale w trybie pracy zdalnej, która zdecydowanie nie sprzyja twórczości i innowacjom, zmieniło się nasze postrzeganie biura. Zaczęliśmy mieć inne oczekiwania w stosunku do naszego miejsca pracy.  Przestrzeń ta została na nowo zdefiniowana, stała się dla nas miejscem spotkań kreatywnych, strefą produktywności i współpracy. Dlatego tak bardzo ważna jest zmiana w sposobie projektowania, musi ono ewoluować, zmienić swój charakter i przede wszystkim sprzyjać efektywności pracowników.

ELASTYCZNOŚĆ

Przedefiniowanie przestrzeni biurowej stwarza możliwość głębszego przemyślenia rzeczywistych korzyści dla pracodawców i ich firm. Wpływa to na lepsze wykorzystanie przestrzeni biurowej, większą wydajność pracowników, a co za tym idzie większe zyski dla przedsiębiorców.  W biurze zaprojektowanym na nowo elastyczność przestrzeni, dostosowanie jej do konkretnych potrzeb wyraźnie wpływa na samopoczucie pracowników.  Biuro staje się nie tylko miejscem pobytu pracowników, ale także środkiem wsparcia dla określonych funkcji w biznesie.

ROZWÓJ

Pandemia pobudziła w nas kreatywność, chęć do działania i reorganizacji biur. Stała się szansą na zoptymalizowanie procesów biznesowych. Dlatego ważna jest współpraca z ekspertami.

Z pomocą przychodzimy MY – doświadczeni specjaliści w wyposażaniu i aranżacji przestrzeni komercyjnych.  NAJLEPSI PARTNERZY I TWÓRCY NOWEJ JAKOŚCI W BIURACH.